26 listopada 2018 08:33 | Aktualności

„Kontury Życia”, część I

Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum obejrzeli jeden z serii filmów promujących właściwe zachowania wśród młodzieży. Krótkometrażowa produkcja stworzona przez młodzież jednej z wałbrzyskiej szkół, wywołała wiele emocji, dostarczyła materiału do przemyśleń i dyskusji po seansie. Tematem filmu był, tak niestety częsty w mediach społecznościowych, hejt i nienawiść. Można i trzeba mu się przeciwstawić, gdyż wywołuje wiele negatywnych emocji u swoich ofiar, może być też bardzo szkodliwy dla ich życia i zdrowia.

Dopełnieniem spotkania były rozmowy na temat niebezpiecznych gier. Nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Korzystajmy z tego.

Spotkania przeprowadzono we współpracy z policją w ramach programu „Bezpieczny wałbrzyszanin – bezpieczna szkoła”.

Beata Bujniewicz

zdjecie_1.jpg