Dyrektor PSPS10 przyjmuje wtorek od godz 10:00 do godz.12:00

Aktualności

27 listopada 2018 04:10 | Aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swój wielki dzień obchodzą wszystkie pluszaki: małe i duże, kolorowe i szarobure. Tego dnia chcemy podziękować im za cierpliwość, bo przecież nikt nie zrozumie naszych smutków i żalów lepiej niż miś.  Tego dnia nauczyciele (A. Drzewiecka, B. Bujniewicz, D. Cyrybulka, M. Juszczyk) wcielili się w bajkowe role. Była pszczółka, krówka, osiołek, niedźwiadek, którzy przygotowali nam wiele atrakcji, zagadek, historyjek i zabaw rytmiczno-muzycznych. Uczniowie naszym pluszowym solenizantom przystroili cudowny tort wykonany z bibuły i kolorowego papieru oraz odśpiewali  głośno "sto lat". 

            Najważniejszą częścią uroczystości było odczytanie przez pana Maćka Palucha bajki -"O misiu Łakomczuchu", w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przygody naszego bohatera spodobały się dzieciom na tyle, że w ciszy i spokoju słuchały historii małego, łakomego i samolubnego misia, który dzięki leśnym przyjaciołom przeszedł przemianę i stał się otwarty i koleżeński. 

            Nic tak nie rozwija wyobraźni, jak książka, dlatego zachęcamy wszystkich nauczycieli i rodziców do czytania dzieciom, a dzieci prosimy, aby potem te wszystkie usłyszane opowieści na uszko szeptały swoim pluszowym "misiom". One na pewno już na to czekają!

dsc_0634.jpg

Przeczytano: 88 razy. Wydrukuj|Do góry