Dyrektor PSPS10 przyjmuje wtorek od godz 10:00 do godz.12:00

Aktualności

27 listopada 2018 04:11 | Aktualności

Bliżej siebie - dalej od używek

Sztuka "Bliżej siebie - dalej od używek" zakwalifikowana do Festiwalu "Promocja Zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej - wybieram zdrowie"

 

Miło nam poinformować, że młodzież naszej szkoły 22.11.18r. przeszła wstępne eliminacje i zakwalifikowała się do przeglądu XXVI edycji Festiwalu "Promocja Zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej - wybieram zdrowie", prezentując autorską sztukę o nazwie "Bliżej siebie - dalej od używek". Akcja przedstawienia odbywa się w cichym zaułku dużego miasta, na wysypisku śmieci. Intymność tego miejsca powoduje, że spotyka się tam młodzież, aby poimprezować i  odurzyć się środkami psychoaktywnymi. Jeden z chłopców z nadmiaru używek traci przytomność i zostaje pozostawiony przez grupę. Kiedy gwar cichnie, ze stosu wyłaniają się "śmieci"- odpady po używkach (butelka po alkoholu, paczka po papierosach, dopalacz, strzykawka) i rozmawiają o tym, jak negatywne skutki wywołały w życiu każdego "z biesiadujących" chłopców. Odpady tańczą wokół nieprzytomnego młodego człowieka swój symboliczny „chocholi taniec”, a w tle na rzutniku pojawiają się artykuły prasowe mówiące o ofiarach dopalaczy, alkoholu, narkotyków, wyświetlane są statystyki. 

Kiedy śmieci zatapiają się na powrót w wysypisku, na ekranie wyświetlane są wesołe zdjęcia z prób oraz codziennych zajęć naszych szkolnych "aktorów", a z głośnika uczennica klasy 8  kieruje do słuchacza przekaz zachęcający do kreatywnego wykorzystania czasu i bycia blisko ze sobą, z daleka od używek.  

 

3.12.2018r przyjdzie się nam zmierzyć z innymi wałbrzyskimi szkołami na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Konkurencja jest duża, ale bez względu na wynik chcemy, aby naszą sztukę mogli zobaczyć wszyscy ci młodzi ludzie, dla których pokusy obecnego świata mogłyby okazać się zgubne. Poprzez sztukę chcemy wyrazić swój sprzeciw i powiedzieć głośne NIE wszelkim używkom. 

                                                                                                                      Małgorzata Juszczyk

Przeczytano: 111 razy. Wydrukuj|Do góry