10 grudnia 2018 06:55 | Aktualności

Mikołaj Wszystkich Dzieci

Okres przedświąteczny to taki czas, w którym szczególnie wypatrujemy Mikołaja i prezentów, jakie nam przynosi. Uczniowie klas VIF, VIS i oddziału B wyjechali mu na spotkanie do Ząbkowic Śląskich, gdzie uczestniczyliśmy w integracyjnej zabawie mikołajkowej „Mikołaj Wszystkich Dzieci” zorganizowanej m. in. dla drużyn harcerskich „Nieprzetartego Szlaku” z całego regionu.

Najpierw w ząbkowickim  Centrum Kultury obejrzeliśmy sztukę pt. „Podróże Pingwina Pik Poka” w wykonaniu aktorów teatru „Impresja”. Widzowie docenili przedstawienie gromkimi brawami, a jego morał: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” przypomniał nam o tej jakże aktualnej prawdzie.

Następnie po gorącym, później słodkim poczęstunku w sali „Słoneczna” wzięliśmy udział w konkursach i grach przygotowanych przez organizatorów imprezy. Korowody i tańce przywołały Mikołaja, który przywiózł wóz pełen prezentów. Po gorącym powitaniu Mikołaj każdemu wręczył paczkę z niespodziankami. Miło byłoby pozostać w gościnnych progach dłużej lecz sanie do domu czekały…

Wydarzenie odbyło się po raz XX i reprezentowaliśmy na nim godnie naszą prężnie działającą drużynę harcerską „Sokoły”. Czuwaj!

B. Bujniewicz, M. Liszewska, G. Mujstra