10 grudnia 2018 21:37 | Aktualności

Andrzejki

Jest taka  wyjątkowa noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Dawno temu w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość.

Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
            W naszej szkole  30.11.2018 r. odbyła się długo wyczekiwana  zabawa  andrzejkowa integrująca społeczność uczniowską  z wolontariuszami zaprzyjaźnionej szkoły „CLEVER”. Nasi uczniowie, podtrzymując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, lali wosk, rzucali monetą oraz wróżyli z kart. Wspaniałe wróżki i wróże przepowiadali każdemu przyszłość.

Zabawę uświetniły  największe przeboje muzyki współczesnej, przy których  bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Zabawy, radości oraz uśmiechu tego dnia było  naprawdę wiele, dlatego wszyscy z utęsknieniem czekają już na następne andrzejkowe spotkanie.

Joanna Fabiszewska