07 marca 2019 21:26 | Aktualności

ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

Święta wielkanocne już niedługo. Trzeba się do nich dobrze przygotować, dlatego uczniowie klasy 6E, 6F i 6H uczestniczyli w spotkaniu z panią Ewą Bochynek z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Wałbrzychu.
W ramach edukacji czytelniczej pani Ewa zapoznała nas z różnymi wielkanocnymi zwyczajami, które są nie tylko na terenie Polski, ale też w innych krajach. Przypomnieliśmy sobie symbole kojarzące się z Wielkanocą. Zobaczyliśmy piękne pisanki, wykonane ciekawymi technikami. Nauczyliśmy się, jak składać życzenia wielkanocne. Spotkanie było bardzo ciekawe, dostarczyło nam wielu przydatnych informacji.
Po zakończeniu prelekcji odbyły się warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonali  kartki świąteczne według własnego pomysłu. Wszystkie kartki wyszły pięknie, nad czym czuwały panie Joanna Król i Joanna Załupska. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy za udział w warsztatach, a piękne prace można podziwiać w gablotce szkolnej na korytarzu szkolnym.
                                                        Małgorzata Liszewska, Paula Karabanowicz

20190304_102706.jpg  20190304_090211.jpg