Dyrektor PSPS10 przyjmuje wtorek od godz 10:00 do godz.12:00

Aktualności

17 marca 2019 22:14 | Aktualności

Wycieczka do Myśliborza

W dniach 26 – 27 lutego uczniowie naszej szkoły - klas IVa,  Va, VIa, VIb, 6H, 3GB oraz 8P odbyli wycieczkę do Ośrodka Edukacji - Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu (powiat Jawor, województwo dolnośląskie), położonego na terenie Parku Krajobrazowego "Chełmy". Miejsce to urzekło nas swoim urokiem i malowniczością. Uczniowie mieli okazję zwiedzać Wąwóz Myśliborski i podziwiać florę i faunę tego miejsca. Poza tym, a może przede wszystkim uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które zostały dostosowane do możliwości wiekowych uczestników. Podzieleni na grupy brali udział w bardzo ciekawych warsztatach. 

Miedzy innymi własnoręcznie wykonywali mydełka glicerynowe, poznawali budowę komórki cebuli pod mikroskopem, oraz odkryli właściwości skrobi, która jest ukryta w wielu produktach spożywczych. W kolejnym dniu wszyscy uczestniczyli w warsztatach tkackich, dzięki którym każdy z nas wrócił do Wałbrzycha z wykonaną przez siebie płócienną zakładką do książki ;)

Dzięki mnogości zajęć dwa dni poza domem zleciały „jak z bicza trzasnął”. Teraz pozostały  cudowne wspomnienia i nadzieja , że jeszcze tam kiedyś wrócimy.

W wycieczce uczestniczyli wychowawcy klas: Renata Jarocka, Jolanta Junak, Agnieszka Jerzyk, Dorota Kobylarz, Joanna Fabiszewska, Lidia Gałek i Piotr Fukiet

dsc_0518.jpg

Przeczytano: 129 razy. Wydrukuj|Do góry