Dyrektor PSPS10 przyjmuje wtorek od godz 10:00 do godz.12:00

Aktualności

31 maja 2019 11:13 | Aktualności

PRAWIDŁOWA DIETA MŁODEGO CZŁOWIEKA

PRAWIDŁOWA DIETA MŁODEGO CZŁOWIEKA

 

   We wtorek 28 maja odbyło się spotkanie  z dietetyczką, panią Agnieszką Piec. W prelekcji uczestniczyły klasy starsze szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz z niebezpieczeństwem związanym ze stosowaniem restrykcyjnych diet.

   Spotkanie było bardzo ciekawe. Pani dietetyczka omówiła oraz pokazała na prezentacji multimedialnej zasady zdrowej diety. Wyjaśniła, jakie powinny być proporcje poszczególnych składników pokarmowych w posiłkach, a także z ilu posiłków powinien składać się jadłospis młodego człowieka. Zwróciła też szczególną uwagę, na tak zwane „puste kalorie”, które spożywamy pijąc słodkie napoje i spożywając „śmieciowe jedzenie”. Pani Agnieszka przestrzegła też przed zgubnym wpływem restrykcyjnych i eliminacyjnych diet, które nieodpowiednio stosowane przyczyniają się do wielu problemów zdrowotnych. Młodzież dowiedziała się także, że istnieją różne zaburzenia jedzenia, jak. np. anoreksja czy bulimia.

   Na zakończenie spotkania uczniowie wypełnili krzyżówkę dietetyczną. Pogadanka odbyła się w ramach szkolnego projektu „Bezpieczna szkoła”.

 

                                        Organizatorzy: Małgorzata Liszewska, Jan Tomera

                                        Autor zdjęcia: Anna Kujat

img20190528wa0002.jpg

 

Przeczytano: 134 razy. Wydrukuj|Do góry