10 września 2019 16:19 | Aktualności

Bezpieczna Droga do Szkoły

Początek września to czas, kiedy przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Dzisiaj gościliśmy aspiranta sztabowego Policji, Pana Tomasza Łabędzia.

Policjant przypomniał nam zasady zachowania na drodze: prawidłowe przechodzenie przez jezdnię z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej, zwrócił uwagę na znaczenie skupienia na sytuacji na ulicy (wyłączanie telefonu).  Omówił chodzenie po drodze bez wyznaczonego chodnika, znaczenie odblasków po zmierzchu. Przypomniał o zasadach korzystania ze środków komunikacji. Omówił bezpieczne poruszanie się rowerem oraz na hulajnodze. Zwrócił uwagę na zapobieganie potencjalnemu  niebezpieczeństwu ze strony obcych osób oraz psów.

Naszym gościem była również Pani Monika Wójtowicz, specjalista terapeuta uzależnień z MOPS w Wałbrzychu. Pani Monika przekazała nam informacje dotyczące konkursu „Uzależnieni od Życia”,  który pokazuje i wspiera to co dobre – pomaga rozwijać i pokazywać pasje będące zdrową alternatywą uzależnień. Nasi uczniowie mają wiele talentów dlatego zainteresowanie konkursem jest duże.

Materiały do pracy w klasach zostały przekazane do użytku (dostępne u pedagoga i w szatni).

Beata Bujniewicz