16 października 2019 08:03 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu

Dnia 30 września, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona – Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, podczas którego dzieci poznały                             i aktywnie uczestniczyły w opowiadaniu historii powstania samej idei Orderu Uśmiechu. Apel uświetnił występ zespołu ,,Niezwykli”, który zaśpiewał dla nas piosenkę pt. ,,Order od dzieci”. Ponadto, obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą pierwszego odznaczonego Kawalera Orderu Uśmiechu – doktora Wiktora Degę, który uratował dziesiątki tysięcy dzieci przed  niepełnosprawnością.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w quizie, w którym mogli wykazać się wiedzą na temat historii Orderu Uśmiechu i odznaczonych kawalerów. Uwieńczeniem naszego świętowania było wspólne utworzenie słońca z promieni, przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych klas, przedstawiających wszystko, co wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. Tym kolorowym, słonecznym i radosnym akcentem zakończyliśmy nasz apel.

Alina Świderska