29 października 2019 14:10 | Aktualności

DOKTOR KORCZAK I PRAWA DZIECI W ŚWIETLE KSIĄŻKI „PAMIĘTNIK BLUMKI”.

W piątek 18.10.2019r. odbyło się spotkanie w ramach edukacji czytelniczej. Na spotkanie zaproszony został stały gość naszych spotkań z książką – pani Ewa Bochynek z Biblioteki Pedagogicznej w Wałbrzychu.

Tematem lekcji było zapoznanie z życiem i twórczością Janusza Korczaka oraz z prawami dziecka, na podstawie książki Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”. Podczas zajęć pani Ewa przybliżyła sylwetkę Janusza Korczaka, zapoznała nas z ciekawymi faktami z jego życia. Poznaliśmy też wybrane historie wychowanków doktora Korczaka. W dalszej części spotkania uczniowie wysłuchali wybranych fragmentów utworu. Na zakończenie zajęć uczniowie zrobili plakat, na którym wypisali podstawowe prawa dziecka, według zasad panujących w Domu Sierot opisanych w książce.

Spotkanie było bardzo ciekawe, a usłyszane historie zachęciły nas do przeczytania całej książki.

Małgorzata Liszewska.