Dyrektor PSPS10 przyjmuje wtorek od godz 10:00 do godz.12:00

Aktualności

11 listopada 2019 09:21 | Aktualności

Święto Niepodległości 2019

 

 

            W dniu 8 listopada 2019 w naszej szkole świętowaliśmy 101-ą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tegorocznego święta były poprzedzone organizacją konkursów wewnętrznych o tematyce patriotycznej „Niepodległa” oraz ” Polska Nasza Ojczyzna” /IX edycja/, w których wzięła udział bardzo duża grupa uczniów. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło podczas apelu.

            W trakcie uroczystości o godzinie 11.11 w podniosłej atmosferze, prowadzeni przez zespół „Solo”, odśpiewaliśmy hymn państwowy.

            Zgromadzona w pięknie udekorowanej auli, odświętnie ubrana społeczność  szkolna miała możliwość wysłuchania ważnych słów o patriotyzmie, wygłoszonych przez p. dyrektor D.Bogdańską , wiersza „Polska” recytowanego przez ucznia M.Prokopa oraz obejrzenia inscenizacji historycznych, przedstawiających  wydarzenia z historii Polski - z lat 1919, 1939, 1989.

            Z grona uczniów wyróżnić należy postawę D.Szychowskiego – naszego szkolnego aktora i sztandarowego oraz D. Lewandowskiego bardzo zaangażowanego w organizację tego wydarzenia. Obaj również reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów miejskich - Święta Niepodległości w dniu 11.11.2019r.                                    

            Uroczystość współorganizowały:B.Brojanowska, G.Mujstra, E.Pietrzak, I.Sawicka, J.Wuszczyńska.

Dziękuję wszystkim nauczycielom ,którzy odpowiedzieli na propozycję przyłączenia się ich uczniów z flagami narodowymi do sceny finałowej przedstawienia.

                                                                                                                     

                                                                                                                                 W.Mucha.

 

dsc_9814.jpg

Przeczytano: 98 razy. Wydrukuj|Do góry

Filmy: