13 listopada 2019 15:16 | Aktualności

SPOTKANIE Z BAJKOPISARKĄ

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z wałbrzyską bajkopisarką panią Ireną Raszke, autorką bajek pt. „Baje, bajki – rymowanki”.

Pani Irena opowiedziała nam o tym, jak zaczęła swoją przygodę z pisaniem bajek. To była bardzo ciekawa historia. Obejrzeliśmy różnie  wykonane wydania rymowanek, przepięknie ilustrowane, niektóre nawet trójwymiarowe. Ciekawostką jest fakt, że część ilustracji jednej z książeczek to prace dzieci.
W dalszej części spotkania z uwagą i przyjemnością posłuchaliśmy bajek-rymowanek, które przeczytała nam ich autorka. Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie mieli za zadanie zilustrować nową bajkę pani Ireny.

Spotkanie było bardzo ciekawe i upłynęło bardzo szybko. Dowiedzieliśmy się, że w naszym lokalnym środowisku, obok nas są  interesujące osoby, które mają swoją pasję, jak pani Irena Raszke.

Małgorzata Liszewska