21 listopada 2019 20:49 | Aktualności

Hejt i stalking, profilaktyka

Uczniowie klas starszych wzięli udział w spotkaniu ze strażnikami Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Pogadanka oraz warsztaty uczyły zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z mediów społecznościowych.

Uczniowie kształtowali umiejętność rozróżniania mowy nienawiści w sieci od konstruktywnej krytyki. Poznali przykłady niebezpiecznych zachowań typu hejt, stalking, cyberprzemoc oraz metody radzenia sobie w takich sytuacjach, w tym zwracanie się o pomoc do dorosłych. Zostali uwrażliwieni na konsekwencje prawne dla osób szczególnie zagrażających dobru innych w Internecie.

Poznane zasady antyhejtowe pozwolą im na lepsze zadbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Beata Bujniewicz